Trudno wyobrazić sobie biuro bez drukarki. W zależności od charakteru wykonywanej pracy potrzebne są maszyny o odmiennych parametrach. Czym kierować się przy wyborze urządzeń drukujących do firmy? Zadamy Ci trzy pytania, byś łatwiej odnalazł się w gąszczu rozmaitych sprzętów biurowych.

1. Czy w Twoim biurze potrzebna jest drukarka czarno-biała, kolorowa, a może urządzenie wielofunkcyjne?

Oszacuj, jak często pracuje urządzenie drukujące w Twojej firmie. Czy drukujesz wiele etykiet, faktur czy instrukcji, a może jedynie wewnętrzne dokumenty? Czy Ty i Twoi współpracownicy korzystacie z wydruku w kolorze? Czy przedsiębiorstwo planuje digitalizację dokumentów?

Nie ma sensu inwestować w drogi i zaawansowany sprzęt, jeżeli jego potencjał nie będzie wykorzystywany. W niektórych firmach w zupełności wystarczy niewielka drukarka kolorowa i ekonomiczne urządzenie drukujące. Jeżeli natomiast planowane są prace związane z cyfryzacją dokumentacji Twojego przedsiębiorstwa, wybór maszyny wyposażonej w szybki skaner będzie najlepszym rozwiązaniem. Kieruj się obecnością takich funkcji jak podajnik ADF, pomijanie pustych stron i zapis na wybranym nośniku.

2. Jak wiele stron drukujesz na raz?

W niektórych biurach występuje zapotrzebowanie na druk dużych nakładów, co na nieprzystosowanej do tego drukarce jest bardzo uciążliwą pracą. W takich miejscach zastosowanie znajdą urządzenia drukujące z szybkością kilkudziesięciu arkuszy na minutę. Kierując się tym parametrem, wybór sprzętu dostosowanego do Twojego biura będzie prostszy.

3. Ile środków pieniężnych planujesz przeznaczyć na zakup sprzętu drukującego?

Aspekt finansowy podczas podejmowania wszelkich decyzji biznesowych jest bardzo ważny, choć nie warto sugerować się wyłącznie nim. Wybór urządzeń drukujących dla firm zależy od wielu czynników, nie należy więc kierować się jedynie ceną. Nie koniecznie bowiem droższa opcja będzie tą najlepszą dla danego biura.

Jeżeli maszyna spełniająca wszystkie oczekiwania przedsiębiorstwa jest dla niego zbyt dużym obciążeniem finansowym, warto rozważyć jej wynajem. Wybór tego rozwiązania pozwala na użytkowanie w Twoim biurze nowoczesnego sprzętu bez ponoszenia dużego, jednorazowego wydatku.