O XERREX

Sponsoring

XERREX sponsorem ASSECO RESOVIA

W dniu 27-06-2023 r.  Xerrex otrzymał podziękowania za wsparcie  drużyny Asseco Resovii w sezonie 2022/2023. Informujemy, iż nadal  będziemy kontynuować współpracę na kolejny sezon jako sponsor techniczny.

Xerrex Sp. z o.o. w czerwcu 2008r. podpisała umowę na sponsorowanie męskiej drużyny piłki siatkowej Asseco Resovii. Pierwszy „wspólny sezon” – 2008/2009 zakończył się zdobyciem przez siatkarzy Resovii srebrnego medalu Mistrzostw Polski, dającym przepustkę do prestiżowych rozgrywek Ligii Mistrzów.
Następne dwa sezony przyniosły kolejne medale, tym razem brązowe. W sezonie 2011/2012 przyszedł czas na Mistrza Polski. Resovia po 37 latach powróciła na tron Plus Ligii przerywając hegemonię Skry Bełchatów.Klasę i siłę Mistrza Resovia pokazała również w następnym sezonie, po raz drugi z rzędu zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski.
Bardzo udany był początek sezonu 2013/2014, drużyna Asseco Resovii wygrała mecz o Superpuchar Polski, zdobywając to trofeum po raz pierwszy w historii.Kolejny sukces to srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski.
Sezon 2014/2015 był jeszcze lepszy od poprzednich. Nasza drużyna zagrała w finale Pucharu Polski, zdobyła srebrny medal Ligii Mistrzów w Berlinie, a nakoniec odzyskała tytuł Mistrza Polski.
W sezonie 2015/2016 Asseco Resovia była organizatorem Final Four Ligi Mistrzów w Krakowie, w których zajęła
IV miejsce. Ligowe rozgrywki zakończyła ze srebrnym medalem i tytułem wicemistrza Polski.
Mniej udane okazały się lata następne:
– 2016/2017- IV miejsce
– 2017/2018- VI miejsce
– 2018/2019- VII miejsce.
W ciągu tych kilku lat zmienił się zarząd, zmieniał się  sztab szkoleniowy, zmieniał się skład drużyny. Xerrex niezmiennie wspiera rzeszowską drużynę siatkarską. Obecnie jesteśmy sponsorem technicznym Asseco Resovia.

XERREX sponsorem IX Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad

Firma XERREX została sponsorem IX Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych, Zakopane – Białystok 2016.Uroczysta ceremonia otwarcia Igrzysk,  odbyła się 9 marca o godz. 19:00 w Zakopanem.
W ceremonii udział wziął Prezydent RP Andrzej Duda z Małżonką Agatą Kornhauser – Dudą, która objęła patronat honorowy nad  imprezą. Igrzyska to wielkie wydarzenie dla polskich zawodników z niepełnosprawnością. Rywalizowali oni w dyscyplinach sportowych: m.in., narciarstwie biegowym, hokeju halowym, łyżwiarstwie szybkim.

XERREX uczestniczy w regatach o Puchar Soliny

W 2013 roku odbyła się XI edycja Pucharu Soliny, rozegrano 6 regat a suma zdobytych punktów wyłoniła zwycięzców w pięciu klasach. W klasie T2 po raz kolejny na najwyższym podium stanęła załoga jachtu „XERREX”, w składzie: sternik – Grzegorz Woźniak, członkowie załogi – Dariusz Tomkiewicz i Piotr Woźniak. W dniu 26 października w Wojskowym Zespole Wypoczynkowym „Jawor” odbył się tradycyjny Bal Żeglarza, który poprzedziło uroczyste podsumowanie regat i wręczenie pucharów zwycięzcom.

XERREX patronem Mistrzostw w Ratownictwie Wodnym

Od wielu lat Xerrex patronuje Mistrzostwom Podkarpacia w Ratownictwie Wodnym.
Organizowane są każdego roku przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Podkarpackiego na krytej pływalni. Celem zawodów jest popularyzacja bezpiecznego wypoczynku na wodzie i nad wodami.
Uczestniczą w nich ratownicy z terenu Podkarpacia, startujący zarówno w konkurencjach indywidualnych jak i drużynowych. Ostatnie, XI już Mistrzostwa, odbyły się w listopadzie 2013 roku.