Niezbędnym wyposażeniem niemal każdej firmy jest urządzenie pozwalające na wydruk dokumentów. Dlaczego w biurach dominują drukarki laserowe? W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na pytanie, jakie jest optymalny sprzęt drukujący do pracy biurowej!

Drukarka atramentowa niskiej klasy — tani zakup, droga eksploatacja

Choć samo urządzenie można kupić już za kilkadziesiąt złotych, koszt wydruku kilkuset stron dokumentów może okazać się równy wartości sprzętu. Drukarki atramentowe z segmentu marketowego są niewydajne i nietrwałe. Jeżeli porównamy ich parametry z profesjonalną drukarką laserową, można dojść do wniosku, iż jeden wielofunkcyjny sprzęt jest w stanie z powodzeniem zastąpić kilka awaryjnych, niskobudżetowych modeli atramentowych.

Niezawodna drukarka laserowa do biura

Gdy w grę wchodzi wysoki wolumen wydruków, zdecydowanie warto zainwestować w profesjonalne i szybkie urządzenie drukujące z laserem. Dzięki nim można uzyskać niski koszt wydruku przy wysokich nakładach. Ponadto drukarki laserowe z segmentu biznesowego dominują na rynku, gdyż kilkukrotnie skracają proces druku, a wiele modeli ma także dodatkowe funkcjonalności, takie jak dziurkowanie, układanie stron czy zszywanie. Pozwala to oszczędzić czas i sprawia, że praca w biurze staje się wydajniejsza.

Total Cost of Ownership (TCO) – przy wyborze drukarki, polegaj na liczbach

Wskaźnik ten zwany jest całkowitym kosztem posiadania danego modelu urządzenia. Bierze pod uwagę wiele czynników, między innymi koszt zakupu i eksploatacji, czas wydruku i czas oczekiwania na rozpoczęcie pracy sprzętu, pojemność tac odbiorczych i zasobników, a także wydajność tonerów lub pojemników z tuszem. TCO najczęściej jest znacznie niższy w przypadku drukarek laserowych i to właśnie dlatego ten typ urządzeń dominuje w biurach czy instytucjach, gdzie wolumen druku liczony jest przynajmniej w kilkunastu tysiącach sztuk stron na miesiąc.

Przed zakupem urządzenia drukującego do firmy, warto przeprowadzić rzeczową analizę. Specjaliści z Xerrex chętnie przedstawią dostępne w asortymencie modele i pomogą w wyborze najkorzystniejszej opcji dla Twojego biura.